Учешће на отварању Института „16+1“ у Будимпешти

Представници Факултета безбедности учествовали у церемонији отварања Института „16+1″ у Будимпешти

24.04.2017. – Кинеска академија друштвених наука и Мрежа Тинк-танкова „16+1″ из Пекинга, заједно са Јозеф Антал институтом из Будимпеште организовали су церемонију и симпозијум у Мађарској академији наука, а поводом отварања Института Кина – државе Централне и Источне Европе („16+1″) у Будимпешти.

На церемонији отварања и у панелима говорили су истакнути представници извршне власти, дипломатског кора и академске заједнице из Кине и земаља Централне и Источне Европе. Церемонији отварања су присуствовали и представници Факултета безбедности доцент др Милан Липовац и мс Владимир Ајзенхамер, асистент. Уместо декана Факултета безбедности проф. др Ивице Радовића у првом панелу, чија је тема била везана за „Удружене напоре Кине и држава Централне и источне Европе у суочавању са заједничким изазовима“, учествовао је др Милан Липовац.