Успеси наших студената у стрељаштву

Универзијада 2013.
– Казањ, Русија –
Борислав Мазињанин, студент друге године основних академских студија  освојио је бронзану медаљу у стрељачкој екипној конкуренцији на 27. летњој Универзијади у Казању (Русија) у дисциплини тростав. Репрезентацију Србије су, по броју освојених медаља, претекле једино Русија и Кина. На овој спортској манифестацији учествовало је преко десет хиљада спортиста из 162 земље. Такмичари из Србије освојили су укупно 9 медаља.

Европско првенство у стрељаштву
– Осијек, Хрватска –
Даница Рашета, студент друге године основних академских студија, освојила је бронзану медаљу на Европском првенству у стрељаштву које је било одржано у Осијеку. Она је овај висок пласман освојила у дисциплини спорт пиштољ са сениорским тимом Србије. На овом такмичењу, одржаном у јулу ове године, учествовало је близу 600 спортиста из 37 земаља.