Обележавање 38 година Факултета безбедности

На Факултету безбедности је у петак, 14. јуна у свечаној атмосфери обележена 38. годишњица постојања Факултета. Обележавању Дана Факултета присуствовали су бројни гости, међу којима су били представници компаније НИС Газпром Њефт, Универзитета у Београду, Министарства одбране и Министарства унутрашњих послова. Том приликом се присутним званицама обратио декан Факултета, проф. др Радомир Милашиновић, који се осврнуо на настанак и развој Факултета и на улогу наука безбедности у Србији у 21. веку. Након декана присутнима се обратио и директор Безбедносно-информативне агенције, господин Небојша Родић.У оквиру прославе, декан Факултета, проф. др Радомир Милашиновић и заменик генералног директора НИС Газпром њефта, Дмитриј Фоменко потписали су Меморандум о сарадњи.
Поводом Дана Факултета, осам запослених добило је награде за одбрањене докторске дисертације. Плакетом Факултета безбедности награђен је Клуб студената Факултета безбедности за вишегодишњи успешан рад и организовање изложбе „Безбедност се ствара“. Награђени су најуспешнији студенти друге, треће, четврте године и најуспешнији дипломирани студент у школској 2011/12. години. Такође, пригодним поклонима награђени су и капитени спортских екипа за остварене успехе на такмичењима.

Након свечаног дела гости и домаћини наставили су дружење на коктелу.