Успеси наших студената – Ана Мандић

У Хали Спортова је у периоду од 18.05. до 22.05.2011. године одржано Европско првенство у каратеу. Учествовало је 26 земаља и преко 800 такмичара, а међу њима и наша студенткиња Ана Мандић која је освојила сребрну медаљу, на пољу ката за Сениорску репрезентацију Фудокан карате савеза Србије.

Ана се каратеом бави од њене девете године. Тренутно је члан карате клуба Црвена Звезда. Носилац је црног појаса 1. дан од 2007. године. До сада је учествовала на седам Европских и Светских првенстава на којима је постигла одличне резултате: на Европском првенству (2005, 2006 и 2007. године) два друга и једно треће место, на Светском првенству (2007.), у Пољској друго место, и на Државном првенству у Београду, 2009. године  – прво место. Поред ових освојених медаља, Ана поседује још 57 медаља, од којих 33 златне и властита 3 пехара. И као што сама каже: „Тренинзи се настављају, јер већ у новембру ме очекује Светско првенство.“

Надамо се да јој ово неће сметати у студирању и да ће успети да постигне и академски успех, као што је то чинила са успехом у средњој школи.