Студентске размене у Србији: мотивација, баријере и исходи

Поштоване колегинице и колеге,

Хтели бисмо да поделимо са вама још један упитник ESN мреже (Erasmus Student Network) за студенте из Србије који су учествовали у програмима међународне размене.

Ова анкета има за циљ да испита мотивацију студената за учешће у програмима међународне студентске размене, њихова искуства уколико су већ учествовали у таквим програмима, те њихову спремност на улагање у локалну заједницу и намеру за напуштање Србије. Уз податке прикупљене овом анкетом, Erazmus студентска мрежа у Србији и високошколске институције могу ефикасније да усмере активности и тако помогну већем броју студената да донесу информисану одлуку о одласку на размену и да пруже подршку оним студентима који су се на тај корак већ одлучили.

Замолили бисмо вас да информације о упитнику проследите студентима (без обзира на то да ли су претходно учествовали на неком програму мобилности). Упитник је доступан на сајту ESN мреже и можете му приступити путем следећег линка [1].

За сва додатна питања се можете јавити представницима ESN мреже [2].

Срдачан поздрав, Фондација Tempus

Links: