Предавање проф. др Зорана Кековића у Скопљу

Професор Факултета безбедности Београдског универзитета др Зоран Кековић одржао је 20.04.2015. године студентима Факултета за безбедност у Скопљу предавање о управљању кризама и дефинисању ризика и претњи безбедности. Предавање је изазвало велико интересовање међу студентима првог, другог и трећег степена студија, што потврђује и велики број питања која су поставили предавачу.

Истог дана у Дому Војске у Скопљу одржана је научна дебата поводом промоције резултата научног пројекта Факултета безбедности ‘Универзитет Св. Климент Охридски’: Ризици и претње по безбедност Републике Македоније и региона. Том приликом, професор Кековић говорио је о регионалним изазовима и претњама по безбедност Југоисточне Европе. Научној дебати су, поред професора и студената Факултета безбедности, присуствовали представници академске и научне заједнице Македоније и надлежних државних органа. Скуп је испраћен од стране најважнијих медијских кућа Републике Македоније, укључујући и државне медије.