Кинеска делегација у посети Факултету безбедности

Кинеска делегација коју чине представници Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука, посетила је Факултет безбедности 27. априла 2015. године.

Делегацију су примили продекан за науку и постдипломске студије Проф. др Зоран Кековић и Проф. др Зоран Драгишић. Том приликом размотрене су могућности сарадње у реализацији научно-истраживачких и комерцијалних пројеката од обостраног интереса. Једна од тема о којој се разговарало током посете је политичка и економска сарадња и однос Кине са земљама централне и источне Европе у контексту регионалних безбедносних изазова и претњи.

На челу петочлане делегације налазио се Проф. др Лиу Зуокуи, Директор Одељења за централну и источну Европу Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука.