ОКРУГЛИ СТО „НОВИ БЕЗБЕДНОСНИ РИЗИЦИ“ – Факултет безбедности, 26.01.2023.

У склопу реализације пројекта „Управљање новим безбедносним ризицима – истраживање и развој симулација“ који се реализује у склопу пројекта ИДЕЈЕ Фонда за науку Републике Србије, Факултет безбедности је организовао округли сто посвећен препознавању, квалитативној и квантитативној анализи савремених безбедносних ризика.

У раду округлог стола учествовало је више од тридесет представника из различитих стручних и научних институција из поља безбедности (Генералштаб војске Србије, Војнообавештајна агенција, Војна академија и Универзитет одбране, Институт за стратегијска истраживања Министарства одбране, Криминалистичко-полицијски универзитет, Управа криминалистичке полиције МУП-а Србије, Канцеларија  Савета за националну безбедност и заштиту тајних података, Тужилаштво за организовани криминал и др), привредне корпорације (НИС), институти (ИМПП, ИПС и др).

У оквиру рада округлог стола промовисан је рад Националног симулационог центра за безбедносне ризике. Представници присутних организација и институција сагласили су се са иницијативом умрежавања постојећих симулационих центара у нашој земљи, при чему је наглашено да ће Национални симулациони центар за безбедносне ризике Факултета безбедности бити отворен за коришћење свим истраживачима и професионалцима из националне безбедносне заједнице у Србији.