Прослава 47 година рада Факултета безбедности

У Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду одржана је свечана академија поводом обележавања 47 година рада Факултета безбедности. То је била прилика да се овим лепим и свечаним поводом окупе бројни пријатељи и партнери Факултета безбедности, представници дипломатског кора, академици, представници Владе Републике Србије, Универзитета у Београду.

Након извођења државне и студентске химне, присутнима се обратио први потпредседник Владе и министар просвете, науке и технолошког развоја господин Бранко Ружић. У свом обраћању је истакао битну улогу коју свршени студенти Факултета безбедности играју у раду бројних државних институција, регионалних и локалних самоуправа и приватних компанија.

Проректор за науку Универзитета у Београду, проф. др Бранислав Боричић је члановима колектива Факултета безбедности честитао 47. годишњицу и пожелео да се следеће године истим поводом састанемо на свечаном отварању радова на изградњи нове зграде Факултета безбедности и Географског факултета.

У име Њене Екселенције Чен Бо, амбасадора Народне Републике Кине у Србије, присутне је поздравио министар-саветник и отправник послова Амбасаде Народне Републике Кине, господина Тјен Јишу. Он је у свом обраћању истакао дугогодишњу плодну сарадњу са Факултетом безбедности у организацији бројних међународних научних конференција.

У свом поздравном говору, декан Факултета безбедности проф. др Владимир Н. Цветковић честитао је Дан Факултета свим студентима, наставницима и запосленима. Он се захвалио свим гостима који су својим присуством увеличали овај скуп и што су својим залагањем допринели завидним резултатима које Факултет безбедности остварује у образовном и научном деловању.

Након обраћања декана Факултета безбедности, уручена су признања државним и академским институцијама, пословним партнерима и личностима које су допринеле успешном раду Факултета у протеклим годинама.

Добитници признања су:

I – Плакете су додељене следећим институцијама:

1. Министарство просвете науке и технолошког развоја Републике Србије – министар, Бранко Ружић;
  2.  Амбасада Народне Републике Кине у Републици Србији – Њена Екселенција госпођа Чен Бо, амбасадор;
  3. Универзитет у Београду, ректор, проф. др Владан Ђокић;
  4. Универзитет одбране, ректор, генерал-потпуковник, доц. др Горан Радовановић

II – Повеље за дугогодишњу успешну сарадњу при реализацији студијских програма, истраживачких пројеката и организацији међународних конференција, Факултет  је доделио следећим партнерским институцијама и њиховим управницима:

1. Војна академија Универзитета одбране, пуковник проф. др Срђан Благојевић, – начелник Војне академије;
  2. Повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности, Милан Мариновић, повереник;
  3. Универзитет у Београду – Машински факултет, проф. др Владимир Поповић, декан;
  4. Универзитет у Београду – Географски факултет, проф. др Велимир Шећеров, декан;
  5. Институт за међународну политику и привреду, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор;
  6. Институт за савремену историју, проф. др Предраг Марковић, директор;
  7. EnergyPact Foundation, Geneve, Switzerland, Александар Димитријевић, директор;
  8. Црвени крст Србије, Љубомир Миладиновић, генерални секретар.

III – Захвалнице су додељене истакнутим професорима, издавачима и стручњацима који подржавају рад Факултета:

1. Др Славенко Терзић, академик, Српска академија наука и уметности
  2. Проф. др Иванка Поповић, Универзитет у Београду –Технолошко-металуршки факултет;
  3. Генерал Бојан Зрнић, Министарство одбране Републике Србије, Војни представник у Сталној мисији Републике Србије при ОЕБС-у;
  4. Проф. др Александар Седмак, професор емеритус, Универзитет у Београду – Машински факултет;
  5. Маринко Радић, адвокат, генерални секретар службе Повереника;
  6. Проф. др Синиша Таталовић, Факултет политичких знаности Свеучилишта у Загребу;
  7. Проф. др Момчило Милиновић , Универзитет у Београду – Машински факултет
  8. Жарко Чигоја, издавач и публициста, Чигоја штампа, Београд
  9. Јагош Ђуретић, издавач и публициста, Албатрос плус, Београд
  10. Ђула Лошонц, Црвени крст Србије, координатор програма за деловање у несрећама;
  11. Богдан Кнежевић, Министарство омладине и спорта Републике Србије, сарадник министра за инфраструктуру;
  12. Предраг Момировић, Српски атлетски савез, директор организације Светског првенства у  атлетици, Београд 2022.

Свечана академија је завршена кратким музичким програмом.