Пријава испита на основним академским студијама

Пријаву испита студенти основних академских студија врше путем свог еСтудент налога (за детаље коришћења сервиса погледати Упутство за коришћење еСтудент сервиса)  у периоду који је предвиђен за пријаву испита (детаљи на линку – РАСПОРЕД ИСПИТНИХ РОКОВА У ШКОЛСКОЈ 2019/2020. ГОДИНИ).

Тарифе за пријаву испита:

• Студенти I, II, III i IV године и апсолвенти 1. пут
    Студент има право на две бесплатне пријаве по испиту.
    Цена треће пријаве је 800 динара, а четврте и наредних 1660 динара.
  • Апсолвенти 2, 3. и наредни пут
    Цена пријаве испита је 1780 динара.

Студент који је искористио бесплатне пријаве уплаћује средства на свој рачун (пример налога за уплату налази се у Вашем еСтудент налогу у категорији Школарине и обавезе). Уплата се може извршити у било којој банци или пошти.

Уплата не подразумева аутоматску пријаву испита и мора бити благовремено извршена, да би новац био пребачен на рачун студента. Уколико је уплата извршена благовремено (најкасније претходног дана до 12 часова пре последњег дана пријаве) а није евидентирана на рачуну студента до 9 часова последњег дана који је предвиђен за редовну пријаву испита, због техничке грешке (погрешно унет лични број или ако није унет модел 97…) или грешке у електонском систему факултета, студент регулише пријаву испита на Факултету у канцеларији  број 10 од 11 до 13 часова или путем мејла  на адресу samojlovskig@fb.bg.ac.rs

Уколико студент шаље пријаву преко мејла, неопходно је да пошаље слику уплатнице, број индекса и да напише које испите жели да пријави.

Студенти који не изврше балговремену уплату, у складу са Упутством о електронској пријави испита, испите могу пријавити по процедури и цени накнадне пријаве испита.

Уколико испит пријављујете преко мејла наведите: име и презиме, број индекса, испите које желите да пријавите и доказ о уплати (фотографију налога за уплату). Мејл мора бити послат у току последњег дана који је предвиђен за пријаву испита до 11 часова да би пријава била прихваћена.

Накнадна пријава

Након истека рока за пријаву испита или уколико није имао средства на рачуну због неблаговремене уплате, студент може накнадно да пријави испите. Испит се накнадно може пријавити лично, најкасније 3 дана пре одржавања испита, упућивањем молбе Студентској служби у канцеларији  бр. 10 (накнадну пријаву није могуће извршити преко студентског портала).

Приликом уплате за накнадну пријаву испита студент на уплатници у позиву на број уноси број 600 а не свој лични број и не уноси модел 97. Уплата се врши тек након одобравања накандне пријаве испита од стране Студентске службе.

Тарифе за накнадну пријаву испита:

• Студенти I, II, III i IV године и апсолвенти 1. пут
    Цена накнадне пријаве за 1, 2 и 3. пријаву је 1.660 динара, а за 4. и наредне 2.520 динара.
  • Апсолвенти 2, 3. и наредни пут
    Цена накнадне пријаве је 2640 динара.

Одлагање испита

Студенти који су у испитном року редовно пријавили испит, али желе да полажу испит у другом термину предвиђеном за тај испит могу упутити молбу Студентској служби лично у канцеларији бр. 10 или 11 најкасније 3 дана пре заказаног термина испита.

Накнада за одлагање испита износи 1.150 динара. Уплата се врши тек након одобравања одлагања испита од стране Студентске службе.

Налог за уплату се попуњава на следећи начин: у поље сврха уплате студент уписује одлагање испита, а  у поље позив на број уписује 600.