Promocija knjige – Jevgenij Mihajlovič Minin „Kome, za šta i kako je sudio Međunarodni tribunal za bivšu Jugoslaviju“

U Subotu 20. aprila, sa početkom u 11.00 časova u Sali za sednice Fakulteta bezbednosti, Zaslužni profesor Moskovskog državnog lingvističkog univerziteta, Jevgenij Mihajlovič Minin, predstavio je svoju knjigu: „Kome, za šta i kako je sudio Međunarodni tribunal za bivšu Jugoslaviju„.

Profesor Mihajlovič Minin je izlažući najznačajnije segmente svoje knjige ukazao na neujednačenu pravnu praksu i različitost presuda Međunarodnog krivičnog tribunala za bivšu Jugoslaviju u zavisnosti od toga kome se sudi. Osim toga profesor je govorio o diplomatskim i političkim konstelacijama snaga u međunarodnoj zajednici kao uzroku instrumentalizacije međunarodnog krivičnog sudstva.

Promociji su prisustvovali studenti Fakulteta bezbednosti, koji su aktivno učestvovali u diskusiji o ovoj temi.