Посета Историјском музеју Србије

У петак, 24. маја, студенти Факултета безбедности обишли су изложбу „Две династије – Карађорђевићи и Обреновићи у збиркама Историјског музеја Србије“ која је отворена 12. априла у години у којој Историјски музеј Србије обележава пола века свог постојања. Студенте је кроз поставку стручно водио музејски саветник Небојша Дамњановић који их је уз занимљиве информације о двема династијама упознао са преко 400 оригиналних предмета који су припадали оснивачима династија – Карађорђу и Милошу и њиховим наследницима. Артефакти ове поставке обухватају вредне предмете из нововековне историје – од оружја из Првог српског устанка, преко краљевских инсигнија краља Петра И Карађорђевића, до предмета које су припадници краљевских породица користили у свакодневном животу. Аутор концепције изложбе је музејски саветник Андреј Вујновић, док је дизајн поставке осмислила кустоскиња Изабела Мартинов Томовић. Посету изложби организовала је др Вања Роквић.