Обележавање 37 година Факултета безбедности

У Свечаној сали Ректората Универзитета у Београду, Факултет безбедности је обележио 37 година постојања. Том приликом промовисано је и идејно решење нове зграде Факултета на плацу у блоку 67А – Нови Београд.

Присутним званицама, представницима Владе и Министарстава Републике Србије, представницима дипломатског кора, деканима, наставницима, сарадницима и студентима Београдског универзитета, обратили су се проф. др Владимир Цветковић,  декан Факултета безбедности, проф. др Бранко Ковачевић, ректор Универзитета у Београду и др Жарко Обрадовић, министар просвете и науке у Влади Републике Србије.

Факултет безбедности је, поводом успешне сарадње и подршке у развоју Факултета, доделио златне плакете: Министарству просвете и науке, Републичкој дирекцији за имовину Републике Србије и Дирекцији за грађевинско земљиште и изградњу Београда.

Поводом успешне дугогодишње сарадње и доприноса развоју Студија безбедности, Факултет је доделио плакете: Војној академији Републике Србије, Војнобезбедносној агенцији Министарства одбране, Војнообавештајној агенцији Министарства одбране, Архитектонском факултету Универзитета у Београду, Институту за стратегијска истраживања Министарства одбране, Управи за обавезе одбране Министарства одбране, Управи војне полиције Генералштаба Војске Србије, Центру за мировне операције Генералштаба Војске Србије, Војномедицинској академији, Црвеном крсту Републике Србије, Хидрометеоролошком заводу Републике србије и Ј.П. „Службени гласник“.

Уз захвалност на личном ангажману за развој Факултета безбедности, Факултет је доделио захвалнице: генерал-мајору Милану Станимировићу, господину Мирку Вујадиновићу, господину Петру Живановићу, господину Миловану Ивановићу, господину Предрагу Гикићу, Њ.Е. Амбасадору Томиславу Ђурину, пуковнику, доц. др сц. мед Драгану Динчићу и Епископу липљанском Јовану.

Јубиларна награда, поводом 20 година рада на Факултету безбедности, додељена је доц. др Зорану Чворовићу, а поводом 10 година рада на Факултету: проф. др Слађани Ђурић, Александру Пашко, Сузани Раденковић, Драгани Атанасковић, Милени Перлић и Зорани Руменић.

Линкови: